Menu

Digital in 2017 Global Overview Mobile Raporu

29/05/2018

Digital in 2017 Global Overview raporu ve Mobil kullanıcı istatistikleri "Responsive Web Tasarımının Arama Motorları (Google, Yandex, Bing) İçin Önemi". Başka Bir şekilde söylemek gerekirse Google nin de açıkladığı gibi Artık Arama Motorları Web Sitenizin Mobil Tasarıma Uygunluğunu kontrol ediyor ve ona göre sıralamadaki yerinizi belirliyor.

Toplam 238 ülkeden toplanan verilerle hazırlanan 106 sayfalık raporda hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen dijital bağlantıların hayatımızı nasıl etkilediğini gözler önüne seren raporun detayları.

Araştırmaya göre;

  • Dünya nüfusunun beşte birinden fazlası son 30 gün içinde alışveriş yaptı.
  • Dünyanın yarısından fazlası artık en az 1 adet akıllı telefon kullanıyor.
  • Dünya nüfusunun neredeyse üçte ikisi en az bir cep telefonu sahibi.
  • Dünya genelinde web trafiğinin yarısından fazlası artık cep telefonundan geliyor.

“Responsive Web Tasarım/Yazılım” Basit bir tabirle "Kurumsal Web | E-Ticaret Sitenizin" Cep telefonu, tablet gibi mobile uyumlu cihazlara göre optimize edilmiş halidir. Google 2013 yılından bu güne mobile olarak çalışan (Responsive) yapılara "diğer web sitelerinden daha fazla öncelik tanıyor". Kuralları belirleyen Google ve diğer arama motorlarına göre hareket edip sürekli inceliyorduk. Web Site Tasarımı Yaptırmaya Karar verdiğinizde Web Site Ajansınızın yetilerine dikkat edin. Web Sitesi Görsel olarak çok kolay fakat Arkasında yatan nedenler sayılamayacak kadar çok ve zor algoritmalar içerir. Bir tanesi bile eksik olsa Arama motorlarında görünme nedeni olabilir. Fakat Bunu siz hiç bilemezsiniz. Bunun İçin Ajansınızı Doğru tercih edin.

PAYLAŞ: