Menu

E-Ticaret ve Web Siteleri Algoritmalar ve Yapay Zeka ile yönetiliyor. Nasıl mı?

19/04/2018

İnternette Gezinirken Siz de fark ediyorsunuz fakat bilinç altında kalıyor bir çok bilgi. Her zaman ki gibi haber, makale okurken, tatil zamanı Kıyı Otelleri, Şubat tatili ise Uludağ da kayak fotoğrafları, Nisan ayı ise Bahara uygun reklamlar sarıyor haber sitenizin etrafını. Yanlışlıkla herhangi bir sitede Araba özllikleri incelemişseniz. Gezdiğiniz Web Sitelerinde O Aracın Fotoğrafları Belirir.

Biraz Konuyu açalım. Nasıl oluyor dersiniz? Aslında Google ve Bazı Reklam Firmalarının kullanıcı kolaylığı adı altında sunduğu hizmet. Tabii ki Bu tür hizmetler tam olarak yapay zeka olmasa da "Yapay zeka" nın web sitelerinde kullanılmaya başladığının örnekleri.

Yapay Zeka Reklamları Hakkında Bazı Örnekler

  • İnternette gezinirken siz hangi siteyi gezdiğinizi unutursunuz fakat girdiğiniz siteler unutmaz.
  • Sosyal Medya da gezinirken siz hangi fotoğrafları beğendiğinizi hatırlamazken alış veriş yaptığınız siteler hatırlar.
  • Siz alışveriş yaparken hangi ürünü alacağınıza karar veremezsiniz fakat girdiğiniz site size yardımcı olur.
  • Yaşınıza, kişiliğinize, ihtiyacınıza uygun ürünler sayfanızı donatır.

Aslında bu örnekler Web Projelerinin çok basit projeler olmadığını anlatmak içindi. Web Projeleri için daha çok düşünüp daha fazla emek harcanmalıdır.

Web Siteleri sadece bir firmanın adresine ve telefonuna bakmak için kullanılmaz. Web Siteleri Kartvizit değildir. Bunun için Web Ajansınızı seçerken daha dikkatli olun. Firmanızdan yaratıcılık bekleyin. Web Siteleri tek bir kişiye emanet edilmez.

PAYLAŞ: