Menu

E-Ticaret web sitenizi yayına aldınız, asıl işiniz şimdi başlıyor. Şimdi neler yapmalısınız?

12/07/2018

Zorlu adımları atlayarak Web Tasarımı, Web Yazılımınızı tamamladınız. Bitti sandınız fakat her şey yeni başlıyor. Hazır olun… Projeniz için en doğru alan adını seçmelisiniz. Neredeyse geri dönüşü olmayan bir yola girmiş sayılırsınız. Yani Köprüden Önce Son Çıkış.

Doğru Alan Adı (Domain):

Projeniz için en doğru alan adını seçmelisiniz. Neredeyse geri dönüşü olmayan bir yola girmiş sayılırsınız. Yani Köprüden Önce Son Çıkış…Doğru Alan Adını tercih etmelisiniz. Her Açıdan düşünün, akılda kalır olması, satacağınız mal veya hizmetle ilgisi çok önemli.

Hosting (Sunucu) Seçimi:

Alan Adı kadar değerli olmasa da diğer önemli başlık Hosting (Sunucu) Hizmeti. Anlayacağınız dille bilgisayarınızdaki Harddisk diyebiliriz. Web Sitenizin dosyalarının tutulacağı, E-Posta hesaplarınızın yönetileceği, Database verilerinizin kurulup yönetileceği Barındırma hizmetine Hosting Denir. Önemli olan kısmı ise projenize göre çok farklı hosting hizmetlerinin olması.

Kullanılan yazılım dilinden, sitenize girecek kişi sayısına, projenizin büyüklüğünden, dosyalarınızın boyutuna kadar her şey hosting seçiminizi etkilemektedir.

Web Tasarımımız, E-Ticaret Sayfamız, İçeriklerimiz, Görsellerimiz Hazır. Sıra En Zor Kısmında…

Yapılan Araştırmalarda Web Sitesinde E-Posta olarak Kendi Alan Adını Kullanan Firmalar diğer firmalara oranla daha fazla güven vermektedir. Bunun için mail adresinizi web sayfanızda paylaşırken (Gmail, Yahoo, Hotmail) gibi mail adresleri kullanmayın. Kendi alan adınızı kullanmanızın diğer önemli kısmı ise Firma Adınızın Akılda kalmasını sağlamaktır.

İçerik belirlemek:

Firmanızı, Markanızı ilk görüşte diğer firmalardan ayıran özellik Farklı İçerik ve Görsellerinizdir. Benzersiz ve dikkat çekici olması web sitenizin ziyaretçileri açısından çok önemlidir. Seo ve Sosyal Medya Hizmeti verecek Ajanslar bu konuda size destek verebilir. Alanında uzman Personeller sektörünüzle ilgili size danışmanlık hizmeti vererek uzun sürede kat edeceğiniz yolu size kısa sürede sağlayabilir.

Blog Sayfası açarak sayfanızın Seo Hizmeti anlamında ilk adımını atmış sayılırsınız. Tabii ki özgün başlıklar ve içerikler sunmanız gerekiyor. Aksi taktirde Google ve diğer arama motorları için olumsuz yönde etkilenebilirsiniz. Mesleğinizi ve Sektörünüz üzerine yazacağınız makaleler Firmanızın görünürlüğünü arttıracaktır.

Müşteri Portföyü:

En önemli yol, dikkat çekmek… Sosyal Medya Reklamcılığı, Google Reklamcılığı (Google Adwords “Google Ads”), ReMarketing bunlardan birkaçı. Kitlenizi belirleyip birini veya birkaçını tercih etmek sizin elinizde. Tabii ki Reklam bütçeniz de çok önemli bir etken. Müşterilerinize markanızı, web sitenizi en iyi şekilde tanıtacak içerikler belirleyip sunmak kalıyor. Yani Ürünlerinizi silerek Vitrinize yerleştirmiş ve Kampanya yazılarınızı camınıza asmış oluyorsunuz.

En Çok Merak Edilen, Ne zaman Para Kazanmaya Başlarız:

Her Şeyi doğru kurguladığınızı düşünelim. Kurumsal Web Sayfası ile yola çıktıysanız, doğru içerik ve çalışmalardan sonra yavaş yavaş telefonlarınız çalmaya başlayacaktır. Eğer E-Ticaret Sitesi Sitesi sahibiyseniz biraz daha beklemelisiniz hemen para kazanmaya başlamak azminize ve pazarlama stratejinize bağlı.

Web Sitenizi, E-Ticaret Sitenizi Güncel Tutun:

Kazancınızın her zaman bir miktarını E-Ticaret (Sanal Mağaza) Sayfanızın geliştirilmesinde kullanın. Reklam Giderlerinizi Siteniz ziyaretçi alsa bile asla kısmayın. Kampanyalar sitenizi hareketli tutar. Süreli ve Sürekli Kampanyalar Hazırlayın. Müşteri hizmetleri telefonunuza ve Mail adreslerine hızlı bir şekilde cevap verin.

Aslında kolay, bir o kadar da zor E-Ticaret Sitesi Yönetimi. Hayatımızda da olduğu gibi adımları doğru attığınızda tırmanmaya başlarız. Soluk aldığımızda yarışı kaybederiz.
Şimdiden Kolay Gelsin.

PAYLAŞ: