Menu

E-Ticaret (Web Tasarım) Sahibiyseniz Ne Yapazcağınızı Biliyor Olmalısınız!

14/04/2018

Tasarım ve Hız E-ticaret veya Sanal Mağaza söz konusu olduğunda tasarımınız ilk aklınıza gelen detay olmalı. Tasarımınız ve Web Sitenizin hızı müşteriyi girer girmez etkilemeli. Bunun için 1-2 saniyeniz var… Hız ise çok değerli sadece müşterileriniz için değil Google ve diğer arama motorları için de geçerli.

Web Siteniz, Sosyal Medyadaki ve Diğer Reklamlarınızın görselleri ile uyumlu olmalı. Herhangi bir sosyal medya platformundaki paylaşımlarınız ve reklamlarınızın çizgi, renk, yazı karakterlerini aynı kullanılmalı. Müşterilerinizin herhangi bir platformda gördüğü ilanınız sizi anımsatmalı. Reklamlarda kullanacağınız ses tonu, bir obje, renk kurumsal kimliğinizi müşterinize çağrıştırmalı.

S.S.S (Sıkça Sorulan Sorular) Müşterilerinizin Sormasını beklediğiniz Sorularını ve Cevaplarınızı paylaştığınız sayfanız olsun. Bu sizin iş yükünüzü azaltır, müşterilerin “karar verme sürecini hızlandırır”.

Ürün Görselleri Ürün Fotoğrafları, Profesyonel Fotoğrafçılara çektirilmeli ve gerçeğe yakın görüntüler kullanılmalı. Müşterinizi Cezbetmeli. Tabiiki Ürününüz de o kalitede olmalı. Yalan dolan olmamalı yani.

PAYLAŞ: