Menu

SEO, arama motoru optimizasyonu için web sitenizin sunucu gücü neden önemlidir?

14/08/2018

Google’ın önem verdiği konulardan birisi de sunucudur. Yani sunucunuz web siteniz için yeterli değilse E-Ticaret Siteniz veya Web Siteniz yavaş açılacaktır. Google için de bu madde değerli olduğu için siteniz Google nezlinde değersizleşecektir.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Google ve diğer bazı arama motorlarının, algoritmasına göre hazırlanır. Verilen talimatlar (Algoritmaların Yerine Getirilmesi) uygulanması durumunda başarılı olma ihtimaliniz yüksektir. u algoritmalar sürekli güncellenerek değişiklik göstermektedir. Seo Uzmanlarının, Sosyal Medya Danışmanlarının en önemli görevi burada başlamaktadır. Bilişim sektörünün tüm alanlarında olduğu gibi bu konuda da sürekli inceleyip araştırmalar yaparak algoritmalarını çözümleyip, Web Sayfanızın güncel kalarak hayatta kalmasını sağlamaktır.

Google’ın önem verdiği konulardan birisi de sunucudur. Yani sunucunuz web siteniz için yeterli değilse E-Ticaret Siteniz veya Web Siteniz yavaş açılacaktır. Google için de bu madde değerli olduğu için siteniz Google nezlinde değersizleşecektir. Google’nin bunu tercih etmesinin tabii ki bir nedeni var. Web Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların birçoğu 2-3 saniye içerisinde açılmayan Web Sitesini kapatıyor.

Google her zaman, erişiminde sıkıntı yaşamayan, farklı ve özgün içerikler barındıran ve memnun kalındığı için geri dönüş yapılan sitelere öncelik verir. Bu nedenle web projenizi yayınlayacağınız hosting paketinin özelliklerini iyi bilmeniz ve sitenize uygun bir paket seçmeniz gerekmektedir. Hosting Firmanızın Lokasyonu da (Bölgesi) sitenizin hızlı açılması nedeniyle önemlidir.

Google ve Diğer Arama Motorları milyarlarca web sitesi arasından size en doğru bilgiyi aktarmaya çalışıyor. Bunun için de sürekli algoritmalar geliştiriyor. Bu algoritmaların arasında Web Sitenizin ziyaretçilerinizin de öngörüleri çok önemli. Sitenizde ne kadar kaldığı, hangi sayfalarınızı gezdiği, kaç alt sayfa gezdiği gibi konular önemlidir.

Aslında konumuzun özeti şu; Siz ziyaretçilerinizi sitenizde ne kadar hızlı ve kesintisiz gezdirebilirseniz Google için de değeri artmaktadır.

PAYLAŞ: