Menu

Seo ve Dijital Pazarlamanın E-Ticaret ve Web Siteniz İçin Önemi...

21/05/2018

Sosyal Medyanın Gücü, Markalar için Hızlı ivme kazanabilecekleri, doğru kullanıldığında "Müşteri Kitlelerini" elinde tutabilecekleri alternatif bir yol.

Sosyal Medya Yönetimi Bilinenin aksine Doğru kullanıldığında diğer reklam araçlarına göre ucuz, zahmetsiz ve dönüşü en hızlı alınan Reklam şeklidir. Paylaşım içerikleriniz ne kadar kuvvetli, kampanyalarınız ne kadar etkili ve görselleriniz ne kadar etkili ise Müşteri Kitleniz için o kadar değerlisiniz. Aksini söylemek mümkün değil tabii ki. Sosyal Medya Reklamının Gücü İçeriklerinizde saklı.

Bazen bir slogan, bazen özel günlerde yapacağınız bir görsel paylaşım sizi rakiplerinizden ön plana çıkarır. Sosyal Medya Ajansı ve Sosyal Medya Reklam Firmasının görevi isteklerinizin doğrultusunda metinler ve görseller hazırlayıp, Web Sitenizin Sosyal Ağlarla iletişimini sağlamak. Müşteri Kitlenizin karşısında Marka İmajı Oluşturmaktır.

Tasarım tabiki önemlidir fakat firmanızı seçerken "Web Yazılım Yönetim Panelinizin" yeteneklerini de en başta öğrenmelisiniz. Yeteneklerini kullanmalı ve İnternet Sitenizin gücünü kullanmalısınız. Web Yazılımınızın ve Web Tasarımınızın gücü tam da birleştiğinde ortaya çıkar...

 

 

Atılacak Adımlar Şu Şekilde Özetlenebilir;

 

 

Hedef kitle

  • Hedef kitlenizi oluştururken müşteri portföyünüzü iyi analiz etmeniz gerekir. Yaş Grubu, Cinsiyet, Yaşadığı Bölge bunlardan bazılarıdır. Web Sitenize giren Müşterilerinizin Demografik yapıları bu araştırmaları yapmanız için önemli etkendir. Bunun İçin Google Analytics Platformunu kullanabilirsiniz.

Anahtar kelimeler

  • Sitenizde bulunan kelime analizlerinize dikkat etmelisiniz ki bu gelecekte SEO için de çok değerli bir maddedir. Google için web sitenizin değeri genellikle kullandığınız metinler ve anahtar kelimelerin gücü ile oluşur. Doğru kelimeleri kullanmak sizi bazen bilmeden Web Site Sıralamasında 1. Sıraya Getirir.

İçerik ve Görseller

  • Anahtar Kelimeleri Hazır, Hedef kitlemiz de tamam, Kurumsal içeriklerimiz de tamam. Tek sorunumuz Ne Zaman Paylaşacağımız. Bu da Müşterileri Kitlenize göre değişiklik gösterir. Doğru zamanınızı belirlemek için 1-2 hafta kadar içeriklerinizi paylaşın. Zamanla Süre netleşecektir.

Bonus:

  • Bir çok Kişi “Özel Zamanlarda” İnternet Başındadır. Bilgisayar başında kaldıkları her dakika sizin için önemlidir. Tatil Öncesi, Bayram Öncesi gibi. Tabii ki Kurumdan kuruma bu süre değişkenlik gösterir. Milli Bayramlar, Özel Günler İçin Paylaşımlarınız çok değerlidir. Bu günleri atlamadan İçeriklerinizi Paylaşın!

 


İyi Paylaşımlar.

 

PAYLAŞ: