Menu

SSL Nedir? Diğer adıyla Secure Sockets Layer ile Sunucu ve Domain Güvenliği nasıl sağlanmalıdır?

01/08/2018

SSL Sertifikası kullanan E-Ticaret Mağaza, ve Web Siteleri güvenli olarak etiketlendiği için, kullanıcılar tarafından güven duyulmasına neden olur.

Elektronik Ticaret (E-Ticaret - Sanal Mağaza) işlemleri, internet (Web) tabanlı güvenlik ihtiyacı gerektiren şifreleme sistemidir. İki nokta arasında gerçekleşen iletişimi şifreleyerek bilgi güvenliğini ve iletilmesini sağlar. SSL Sertifikaları işlem güvenliği üzerine çeşitli garantiler sunmaktadır. Fiyatları verdikleri garanti tutarına göre değişkenlik gösterir.

SSL Sertifikası kullanan E-Ticaret Mağaza, ve Web Siteleri güvenli olarak etiketlendiği için, kullanıcılar tarafından güven duyulmasına neden olur.

SSL Sertifika Türleri

DV SSL (Domain Validation):

  • En çok kullanılan SSL sertifikalarıdır. Kurulumu hızlı ve belge gerektirmediği için tercih edilmektedir. Alan adınızın üzerinden doğrulama yapmaktadır. 10.000$ ile 50.000$ arasında güvenlik garantisi verir.

OV SSL (Organization Validation):

  • Bu SSL sertifikası, almak istiyorsanız resmi belgelerinizi doğrulatmanız gerekmektedir. SSL sertifikaları için garanti tutarı 1.750.000$ seviyelerindedir.

EV SSL (Extended Validation):

  • Son kullanıcı tarafından Yeşil Bar olarak tabir edilir. Yeşil Bar içerisinde Kurumunuzun adının bulunduğu SSL Sertifikasıdır. Genelde Markanıza Prestij katmak için kullanabilirsiniz.

Wilcard SSL:

  • Ana Alan adınızın dışında Alt Domainleri de şifreleyerek Alan Adınızın (Domain’inizin) tam güvende olmasını sağlar. Alt Alan adlarınızın kaç tane olması öneli değildir. Altındaki tüm domainleri kapsayarak kurulum yapılmaktadır.

PAYLAŞ: