Menu

Template ve Özel Tasarım Web Siteleri Arasındaki Farklar

25/09/2018

Önceden yazılım ve tasarım testleri yapılmış standart “İçerik, Ürün ve Hizmet” başlıkları kullanılarak kullanıma hazır olan Web Site şablonlarına, Template / Şablon Web Site Tasarımı denilmektedir. “Opencart, Wordpress, Joomla” ile üretilen web siteleri bunlardan sadece bir kaç tanesi.

En Önemli özelliği hızlı kurulumu. Aynı gün içerisinde yayınlanmaya başlaması, Düşük maliyeti, detaylı olmamasıdır. Kurumsal bilgilerinizi (İletişim, Hakkımızda, Hizmetlerimiz) yayınlayacağınız bir çözüm arıyorsanız sizin için uygun bir seçenek olabilir. Yeni başlıklar, içerikler, tasarım değişiklikleri genellikle template web siteleri için uygun değildir.

Template Web Siteleri kendi içerisinde İçerik ve Tasarım Detayına göre değişiklikler gösterebilir.

Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan “Opencart, Wordpress, Joomla” gibi temaları birçok tasarım seçeneği sunar, teknik ve yazılım tecrübeniz yeterli ise kendi web sitenizi kurabilirsiniz.

Şunu unutmayın ki “Özel İstek ve Tercihleriniz” varsa Template kalıpları hiçbir zaman size yetmeyecektir.

Dinamik Web Yönetim Panelleri sayesinde Kategori Derinlikleri (Ana Kategori, Alt Kategori) ayarlanabilir, Web sitenizdeki görseller yönetilebilir. Seo ile ilgili detaylar yönetilebilir. Bu gibi farklılıklar Template fiyatına da yansır. Özelliklerine göre farklı fiyat paketleri belirlenir.

Özel bir iş kolundaysanız; ben zor beğenirim, Şirketime ya da Kurumuma uygun bir template bulamıyorum diyorsanız! Ürün veya Hizmetleriniz standartlardan farklıysa. Özel Web Tasarım Projelerini tercih etmelisiniz.Tabii ki fiyatı artıyor fakat kalite ve özellikler de aynı ölçüde yükseliyor.

Bunun nedenini en doğru “Hazır Ceket Almakla, Terziye Özel Ceket Diktirmek” arasındaki fark ile açıklayabiliriz.

Kumaş, iplik, dikiş tipi, renk, model seçilir, ölçü alınır ve her ayrıntı dikkate alınarak dikilmeye başlanır. Kurşun geçilmez ceketleri saymıyoruz bile.

En küçük isteğiniz bile özenle web siteniz için uygulanır, her aşaması takip edilir, sektörünüze ve firmanıza göre tasarım ve yazılım aşamaları takip edilir, özel istekleriniz eklenir. Sonuçta eksiksiz, profesyonel bir web sitesi meydana gelir. E-Ticaret yapmak gibi bir düşünceniz varsa o zaman daha da meşakkatli bir süreç sizi bekliyor.

Ürün satışı ve Elektronik Ticaret için projenizi ince eleyip sık dokumanız gerekir. Diğer makalelerimizde E-Tİcaret ile ilgili blog yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ: