Menu

UI/UX Görsel tasarım ve yazılım tekniklerinin Web Sitenize etkisi

12/05/2018

UI (User Interface) Yani Kullanıcı Arayüzü, Firmamıza Adını veren ve Bizim tasarımızda vazgeçemediğimiz UX (User Experience) Kullanıcı Deneyimi Anlamına Gelir. Görsel Tasarımın Etkilerini Hissedin.

E-Ticaret veya Web Site Tasarımı Hazırlarken Kullanıcı arayüzü yani müşteri analizi oldukça önemlidir. Aşağıda UX ve UI Kurallarında kökleşmiş bazı maddeler ve Farkında olmadan kullandığınız bazı özellikler mevcut. Müşterilerinizin de farkında olmadan daha kolay kullanım stratejilerini geliştirmek, kullanımlarından kaynaklanan aksaklıkları ve bu aksaklıkların çözümlenmesini sağlamak Web Tasarımcısının sorumluluğundadır. Bu Sorumluluğu Tam Üzerimize alarak Adımızı UX Olarak Belirledik.

Gelelim UX ve UI Tasarımın E-Ticaret Satışlarınıza Etkisine.

  • Üye Girişi: Müşterilerinizi “Basit ve kolay adımlarla” üye yapın, gereksiz bilgi istemeyin.
  • Ödeme Seçenekleri: Müşterilerinize daha fazla seçenek sunun. Farklı Bankaların Kredi Kartları, Kapıda ödeme, Banka Taksit Avantajları Vs.
  • Kargo ve Güven: Müşterilerinizin “Kargo Adımlarını” takip edebilecekleri SMS ve E-Posta bilgilendirmeleri gönderin. Güven Kazanın…
  • Site içi arama ve Menü: Ürünlerinizin “kolay ulaşılır” bir hiyerarşide olmasına özen gösterin. Kategori ve Etiket yapınızı buna göre düzenleyin.
  • Sepet Tasarımı: Basit ve anlaşılır olmalı. Müşterilerin %70 i Sepet aşamasında ürünü satın almaktan vazgeçmektedir.
  • Blog ve SSS: Ürünleriniz ve Siteniz Hakkında “Sıkça Sorulan Sorular” ve “Blog” sayfaları açarak iş yükünüzü azaltın.
  • Ürün Görselleri: Ürünlere ait görsellerin “her açıdan” çekilmiş ve “kaliteli” olmalı.

Bonus:Seo ve Arama Motoru Optimizasyonu hakkında sitenizi inceleyip düzeltmeleri hakkında Ajans Danışmanınızdan bilgi alın…

PAYLAŞ: