Menu

Web siteniz SSL sertifikası ile google SEO için daha değerli ve daha Güvenli. Google güvenlik dedi!

05/09/2018

Google yayınladığı son açıklamada, SEO çalışmaları ve arama ağı sonuçları ile ilgili algoritmasını HTTPS (SSL) güvenlik kodlamasına göre yapılacağı açıklandı.

Google I/O etkinliğinde internetteki kullanıcının ve Web Sitelerinin güvenliği ile ilgili konulara önem verilmiş “Her Yerde SSL” sloganı ile HTTPS (Secure Hyper Text Transfer Protocol) yapısına geçileceğinin sinyalini verilmişti. Yayınladığı son açıklamada Google, SEO çalışmaları ve arama ağı sonuçları ile ilgili algoritmasını HTTPS (SSL) güvenlik kodlamasına göre yapılacağı açıklandı.

Ne demek oluyor.

Kısaca, Google web sitelerinin daha güven teşkil etmesi için SSL Sertifikası olan sitelerin daha üst sıralara çıkması için testler yapıyordu. Bu testlerin olumlu sonuçlanması ile Ağustos ayı itibari ile SSL sertifikasına sahip olan siteler, SSL Serftifikası olmayan sitelere göre daha üst sıralara çıkacağını duyurdu.

Google’da üst sıralarda olan siteler Güvenli diye bir anlam çıkarmamak gerekiyor. Ve SSL sertifikanız var diye Web Siteniz Google’da İlk Sayfalarda çıkacak diye bir anlam çıkmaz.

Bu konuda kullanıcıya çok önemli görevler düşmektedir. Herkes tarafından tercih edilen sitelerden alış veriş yapmak gerekir veya siteyi daha önceden çok detaylı bir şekilde incelemek gerekir.

PAYLAŞ: