Menu

Web Sitenizin Kullanıcı Deneyimi ve Arama Motorları açısından Değeri? UX vs SEO

24/09/2018

Responsive (Mobil Uyumlu) Tasarım, Tablet, Cep Telefonu, Masaüstü Bilgisayar Ekran çözünürlüklerine göre web Sitenizdeki elementlerin (resimlerin, içeriklerin, başlıkların hatta boşlukların) kullanıcı alışkanlıklarına göre yeniden konumlandırılmasıdır. Responsive (Mobil Uyumlu) Tasarım ve Yazılım bunu yaparken CSS, HTML, JQuery ve birçok yazılım dilinin gücünü kullanır.

Web Sitenizin Tasarımının, Web Sitenize Girilen Cihazın ekran çözünürlüğüne göre Farklı Form ve Boyutlarda gösterilmesidir. Tablet, Telefon, Masaüstü Bilgisayar Ekran çözünürlüğü değerlerine göre Web Sitenizdeki elementlerin (resimlerin, içeriklerin, başlıkların ve boşlukların) kullanıcı alışkanlıklarına göre yeniden konumlandırılması diyebiliriz.

Responsive (Mobil Uyumlu) Tasarım Temel Ölçüleri;

  • Masaüstü Bilgisayar Ekran Çözünürlüğü’ne göre Tasarım
  • Tablet (Mobil) Bilgisayar Ekran Çözünürlüğü’ne göre Tasarım
  • Telefon (Mobil) Ekran Çözünürlüğü’ne göre Tasarım

Responsive Kullanım Kolaylığı (Kullanıcı Deneyimi) ve Mobil Ziyaretçi Akışı için önemi;

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), artık web sitenizin önemini responsive olup olmadığı ile ilgili de önemsiyor, hanenize bir + puan yazılıyor. Web Siteniz Responsive yapıya uygunsa Google ve diğer arama motorları için çok daha değerlisiniz. Daha önce bahsettiğimiz Google için kuralların başında gelen UX Tasarım gereklerinden birisini yerine getirmiş oluyorsunuz. Böylece Kullanıcıyı önemseyerek Arama Motorlarını memnun etmiş oluyorsunuz.

Responsive Tasarım ve Yazılım, CSS, HTML, JQuery ve birçok yazılım dilinin gücünü kullanarak her tür mobil cihazın görüntüleme çözünürlüklerinde sonsuz olanak ve okunaklı şekilde görüntülenmesini sağlarlar.

Profesyonel Web Tasarım Firmaları web sitenizin Masaüstü Bilgisayar ve Mobil çizimlerini tasarlayarak daha sonra çıkabilecek sorunları başında çözmüş olur. Bu Nedenle Projenize başlarken Web Sitenizde kullanacağınız tüm elementleri Web Tasarım Ajansınıza teslim edin. Sürprizlerle karşılaşmayın.

PAYLAŞ: