Menu

Web Yazılım, E-Ticaret Sitesi Yaptıracaklara Uyarı ve Öneriler...

05/04/2018

Soru: Web Sitenize Analiz için ne kadar zaman harcadınız?
Cevap: Web Sitenize, E-Ticaret Projenize "Web Tasarım ve Web Yazılım" için harcadığınız zaman "Analiz" için harcadığınız zamandan fazla ise malesef baştan kaybettiniz.

Tüm Projelerde olduğu gibi Web Projelerinin analiz süreci de çok ciddi aşamalardan geçmelidir. Analiz sürecindeki yapılan "eksik veya hataların" tamamı daha sonra projenize "Yama" olarak yansıyacaktır ve hiç bir zaman istediğiniz sonucu vermeyecektir.

Eğer analiz süreci tamamlanmamışsa Tasarım ve Yazılım Süreçleri uzadıkça uzar ve hiç bir zaman Proje tam anlamıyla sonuçlanmaz. Tabiki Müşteri bunu hiç bir zaman bilmez! Proje ağır aksak da olsa çalışır ve bir gün proje çöker Site Kapanır.

Bir çok projede olduğu gibi müşteri kendi hatası olduğunu düşünür ve pes eder. Şüphesiz müşteri hatalarının payı da vardır.

Atlanamayacak bir konu şu ki "Danışmanlık Hizmeti" Ajansın temel görevidir. Danışmanlık hizmetini yerine getirmeyen, Uyarmayan, Çözüm Ortağına proje konusunda detaylı paylaşımlar yapmayan, yol göstemeyen Reklam Ajansı / Web Tasarım Ajansı hizmetinin karşılığını vermediği için Web Projesi gibi Tarihin tozlu raflarındaki yerini alır. Dikkatli Olmakta Fayda Var.

PAYLAŞ: